Články a dotazy

V této „poradně“ najdete nejen dotazy čtenářů, ale i mé rady a články. Věřím, že vám samotné dotazy ostatních majitelů psů pomohou přiblížit, že podobný problém s jakým se setkáváte, řeší i mnoho jiných lidí. Nevadí, že si hned nedovedete poradit. Důležité je, se nevzdat a hledat řešení, jak pomoci svému psu a jak posílit pouto, které mezi sebou máte. Chcete-li zaslat vlastní dotaz, použijte tlačítko "Pošlete nám svůj dotaz" na konci této stránky.

Potřebujete nějaký problém zodpovědět a nepošlete požadované fotky? Pak vám odešlu následné:

Dobrý den,

na mých stránkách (I.E.) existuje „Poradna“ dole s upoutávkou pro Vás. Pokud si na ni kliknete, objeví se Vám odstavec, kde jsou vysvětleny a zahrnuty podmínky, které požaduji po svých dopisovatelích. Pokud mi ten následně odešle požadované fotky, tak zodpovím jeho dotaz.


Počuraný Čiko

 

 

Dobrý den,
máme tříletýho pejska jménem Čiko a dvouletou dcerku.

Pejsek je celkem neposlušný, ale jsem si vědoma, že za to si můžeme sami svou výchovu (spíše nevýchovou)... Když jsme si ho pořídili,tak jsme si pořád říkali, že je ještě malinký na nějaký povely až prostě neposlouchá vůbec,přitom rodičů pes poslouchá na slovo co jsem ho já sama naučila a u Čika jsem to zanedbala... Venku neposlouchá vůbec, vidí psa a neslyší ,nevidí a utíká jedno kam za tím psem...

To už jsme si zvykli že ho musíme mít jen na vodítku... Ale nejhlavnější problém co mě štvě, že doma v noci když spíme počůrá co může... Přes den tu neudělá ani kapku,ale jak spíme a ráno vstaneme,tak je to pohroma a to ho večer vždy venčíme a já už si s nim nevím rady... Kolikrát jsme ho vyvenčili i ve dvě v noci a ráno v osm už tu stejně byly dvě louže... Všechno si tu značkuje a ničí mi tím nábytek a drahé okrasné koberce... Dělá to poslední tři měsíce,dřív se takhle nepočůrával... Má trpělivost tímto dochází a moc vás prosím o radu co s tím... Myslím si, že žárlí na dcerku ,ale nevím proč a ani co s tim... Moc fotek nemáme, ale něco jsem tu našla.

Moc vám děkuji za radu,Simona.

 

Dobrý den,

Každý předchozí prohřešek pozorně vyčistěte ................

Podívejme se však na hlavní problém, kterým je počurávání Čika.

To pravděpodobně způsobil pohasínající zájem. Pravděpodobně skutečně žárlí na dcerku. Dříve se vše točilo kolem něj a nyní je odsunut do ústraní. Vaši delší pozornost nyní získá, když něco očurá, nebo se do rána vyvenčí. Ač hartusíte, tak je to pro něj příjemné, jelikož se mu taky cíleně věnujete. Když to přeženu, tak lepší bití, než úplný nezájem.

Psík vám už zevšedněl a na prvním místě vaší pozornosti je dítě. To je v pořádku a jak tedy z toho ven?

Na prvním místě by se mělo vyloučit, že je psík nachlazený, nebo nemocný. Zodpovězte si otázky: Nezměnilo se jeho chování, neteče mu z očí?

Pokud to můžete vyloučit, tak se zaměříme na diagnózu – ......

Načrtnu vám několik bodů, co dělat a vy se s tím už poperte.

1.)   Vyčleňte si několikrát za den čas pro ČIKA. Začněte svého psa .................

To jsou čtyři nejběžnější způsoby, jež by problém mohly pomoci řešit.

Ještě se podívejme na výcvik. Zaměstnejte ho zpočátku tak, .................. který vykřiknete, pokud se bude chtít nečekaně vypravit za svými vrstevníky. Přijeďte někdy s rodinou k nám na víkend, ať máte všichni změnu a něco nového se naučíte cvičit.

Denně se mu nezapomínejte po chvilkách cíleně věnovat a může být  po problému.  I. E.


1