Výcvikové víkendy a tábory psí školy RÁMO

Výcvikové víkendy a výcvikové tábory slouží ke zlepšení, popř. nápravě vztahů mezi člověkem a jeho psem, k získání jistoty majitele v manipulaci a dokonalému zvládnutí psa v běžném životě a jsou velmi oblíbené a přínosné jak pro psa, tak i pro jeho pána. Veškeré tyto akce jsou vhodné pro začátečníky i pokročilé s jakýmkoli psem bez rozdílů věku či plemene. K dvojici přistupuji bez nějakých předsudků a právě tomu Vašemu, třeba i kříženému ,,krtkovi" se dostane stejné pozornosti, jako například velké a ušlechtilé doze. Mou snahou je připravit co největší pestrost v programu výcviku a navodit tak co nejvíce situací, které připomínají běžný a skutečný život se psem. Z toho důvodu, cvičíme i na nezvyklých místech, jako jsou venkovní posezení místní restaurace, stoly pod přilehlými pergolami, les, volejbalové hřiště a také v tamní hospodě. V zimě máme pro výcvik k dispozici i zateplený zděný domek. Na svých akcích cvičím své klienty osobně a proto je jejich počet stanoven.

Spousta lidí se na výcvikové akce stále vrací, přestože jejich problém byl již vyřešen, aby si zacvičili a setkali se znovu s prima partou lidí. Vždyť všechny zde spojuje láska ke čtyřnohým přátelům, kteří jsou důležitou součástí našich životů. Po přihlášení zapisuji zájemce tak, v jakém pořadí se přihlásili a až do zaplnění kapacity. Po té k termínu připisuji poznámku: „plný stav“.

 Pro rok 2021 využijeme :
- areál MSKS  http://www.msks.cz/24826-areal-zbraslav. 

https://mapy.cz/zakladni?x=16.2933030&y=49.2185155&z=15&source=firm&id=13160211 

Rekreační středisko Luka  v Podhradí nad Dyjí   http://www.rsluka.cz/                         

 

Termíny:                                                   MÍSTO KONÁNÍ

Haló lidičky.
Vítám Vás po Novém roce 2021 a rád bych Vás seznámil s termíny a místy, kde letos proběhnou naše Výcvikové Víkendy a tábory. Platba na účet pro letošní akce je již možná.
Bylo mi nahlášeno zdražení pro akce na Zbraslavi. Tak se na to prosím podívejte.
 
Dvoudenní Výcvikové Víkendy letos již nebudou,
ale jsou před námi ještě dva Letní Výcvikové Tábory RÁMO v.p.
 
 3. - 9.7.          LVT.   Zbrasla - 6 výcvikových dnů,  - je již plný od 20.6. 021
 1. - 7.8.          LVT.    Zbraslav - 6 výcvikových  dnů
 
 Ivo Eichler RÁMO výácvik psů.

 

Vysvětlivky: 

PVV. – prodloužený výcvikový víkend, 

LVT. – letní výcvikový tábor, 

VV. – výcvikový víkend.

 Přihlášku můžete zaslat na eichler.ivo@gmail.com a napsat :
- o jaký termín máte zájem, jméno účastníka (jede-li někdo s vámi - zda bude také cvičit s vaším psem), dále Váš 
telefon, bydliště, jméno a plémě psa, věk psa, případné jeho zkoušky z výkonu a problémy, na co by jste se chtěli zaměřit.

Na Vaši účast se těší Ivo Eichler RÁMO výcvik psů, Ostrata, Zlín, Morava, ČESKÁ REPUBLIKA, Evropa. 

 

Můj facebook: http://bit.ly/2lkNhIS

https://www.facebook.com/ivo.eichler.1

Seznam akcí

2. LVT. RÁMO v.p. od 1. - 7.8. 2021

Haló lidičky přiblížil se náš druhý Letní Výcvikový Tábor RÁMO výcvik psů na Zbraslavi u Brna (1.…

Celý článek

1. LVT RÁMO výcvik psů proběhne 3. - 9.7. 021 v areálu MSKS Zbraslav u Brna

Haló lidičky, blíží se zase čas prázdnin a tak i letos proběhne Letní Výcvikový Tábor RÁMO v.p. …

Celý článek

VV. RÁMO výcvik psů proběhne ve dnech 11. - 13.6. 021

Haló lidičky, již o tomto víkendu proběhne letošní první Výcvikový Víkend RÁMO v.p. v RS. Luka. Vše…

Celý článek

Přihláška

Jméno, Příjmení, termín akce*
Telefon*
Email:*
Adresa
Počet zúčastněných osob - a jejich jména*
Jméno a stáří psa
Plemeno psa
Problém, nebo trénink*

Výcvikové víkendy

Jelikož je o výcvikové víkendy velký zájem, pořádám je v průběhu celého roku. Podle zájemců mohou být VV. rozděleny pro začátečníky a pokročilé (v součastné době nejsou - jinak je o tom včas daná zmínka) a díky tomu se mohu věnovat intenzivněji všem začínajícím kynologům, problémovým pejskům, a s pokročilými si nastavit i takové cíle, jako je dosažení zkoušek: KJ, všestranných, mezinárodních zkoušek z výkonu a zkoušek záchranářských.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Výcvik je velmi intenzivní. Příjezd je v pátek od 15 hodin, kdy se psovodi se svými pejsky mají možnost seznámit s novým prostředím a ostatními účastníky výcvikového víkendu. V pátek probíhá již první výcvik od 18 hodin (nebo až po večeři) a majitelé mají následně možnost se mnou konzultovat problémy a zlozvyky svých psů a mimo společné večerní diskuze na rozličná témata se i zde začíná nenásilně pracovat se psem, který bývá přítomen.  V sobotu se začíná zpravidla v 9 hodin a cvičíme celé dopoledne. Poté je oběd a do 16 hodin přestávka pro načerpání nových sil. Po polední pauze se pokračuje až do večerních hodin další socializací, výcvikem poslušnosti, nebo uličkou a obranami.

Jeden večer po setmění je vždy připravena AVIZACE - nalezení ležící osoby psem (případně společné noční obrany), na jejímž konci čeká na každého účastníka malé překvapení (camrátko). V teplejších dnech večerní diskuzi přesouváme k táboráku, kde je možné si opéct špekáčky. Zakončení je v neděli, dopoledním výcvikem poslušnosti a obranami.

Výcvikové tábory

Zájemci o výcvikové tábory se mohou těšit na jarní, letní a podzimní termíny (LVT červenec, srpen ve Zbraslavi u Brna, jarní a podzimní JVT, PVT, místo bude upřesněno). Podle množství sněhu zařazujeme i zimní Výcvikové Tábory (ZVT) s lavinovým výcvikem. Termíny včas zveřejněny v novinkách. Jelikož je o tábory velký zájem, neváhejte se přihlásit co nejdříve. Na výcvikovém táboře má psovod mimo rekreace se psem, všestranného výcviku a koupání, možnost připravovat se i na zkoušky z výkonu. Není to povinnost, ale pro zlepšování výkonu majitele i psa v samotných zkouškách vidím skvělou věc. Jde převážně o zkoušky z výkonu Kynologické Jednoty a NZŘ. Kterými jsou např.: ZOP, nebo ZZO a vyšší. Zkoušky se pro zájemce pořádaly na závěr týdenních táborů.

Příjezd na tábor je zpravidla v sobotu (pokud se v Diskuzi neurčí jinak), v odpoledních hodinách. Odjezd u týdenní akce je pak zpravidla opět v sobotu do 10 hod. Každý den ráno začínáme většinou v devět hodin stopami (V horkých dnech LVT RÁMO 2017 začínal výcvik ráno v 6 hod a končil dopoledne po 10. a tak, že jsme si mohl jit se psy vykoupat do ribníka mnohdy i před obědem.).  Odpoledne se scházíme většinou v 16 hodin a po té se cvičí až do večera poslušnosti a obrany.

 V horkých dnech se výcvik posouvá. Výjimkou není ani noční výcvik, který psi milují. Účelem je, aby se nám cvičilo příjemně a pejskové si užili co nejvíce zábavy.

Cena výcviku a podmínky přihlášení

Cena za celý výcvikový den je 800,-Kč/ pro psovoda a své psy může střídat. Cena je neměnná. 

Za každý další den (prodloužený víkend /1 výcvikový den – 800 Kč.). Den příjezdu a den odjezdu rovná se jeden celý den.

Pokud se budou psovodi s jedním psem střídat, pak zaplatí navíc za učení dalšího psovoda na celý VV. ještě 800 Kč a 1000 Kč za prodloužený VV. na 3 dny. Další dny druhý psovod cvičí zdarma. 

To se týká všech letošních výcv. akcí.

Nevratná záloha za psovoda je 800 kč, pokud se akce nezúčastní a je v čas omluven. Zbytek lze převést na příští akci, případně se vrací klientovi. Pokud se někdo odhlásí týden před akcí a nesežene si náhradníka je platba nevratná.

Cena za výcvikový tábor je 800 Kč/ za každý celý den. Necvičící pes je zdarma. Nevratná záloha na osobu činí 2000 Kč a zbytek lze převést na další akci, případně se zbylá částka vrací klientovi. Pokud se někdo odhlásí 5 dní před akcí a nesežene si náhradníka, je platba nevratná.

Nejpozději do týdne od odeslání přihlášky je nutné zaplatit cenu výcviku, na účet u GE Money Bank 190 923 948/0600.   Nezaplatí-li do týdne cenu výcviku, přestávám s ním počítat a beru jiného psovoda.                   

Zahraniční platby posílejte v českých KORUNÁCH na: čú IBAN CZ8106000000000190923948.    kód: BIC:   AGBACZPP

Do zprávy pro příjemce uveďte Vaše jméno (jméno účastníka), zda se jedná o VV (výcvikový víkend) či VT (výcvikový tábor) a přesné datum!!! např. Jan NOVÁK, PVV 9. - 12.4. 2020

*Cena za ubytování není v ceně výcviku a pokud není stanoveno jinak, platí se zvlášť, až po příjezdu na místo.  Třeba MSKS Zbraslav areál se ubytování i strava platí předem, převodem na konto provozovatele.

 Při stornování přihlášky na Výcvikový Víkend je možné si zamluvit účast na dalším, nejbližším VV. Záloha je nevratná a nepřevádí se.

V letních měsících využíváme - areál MSKS  http://www.msks.cz/24826-areal-zbraslav. 

Cvičení psů probíhá v areálu několik metrů od ubytovacích prostor, ale také v okolních lesích. K dispozici je i bazén. Ve zbraslavském areálu můžeme k výcviku využívat i místní rozlehlé zastřešené prostory a tak nám ani déšt nevadí.

Ubytování je umístěno v krásném lesním prostředí, v klidném a snadno dostupném místě.  Pokoje jsou čtyřlůžkové, ale každý účastník má zajištěno soukromí a tak bydlí třeba sám. Ubytování psa na pokoji je povoleno. Cena za ubytování na pokoji je je dána dle ročního období cca.

255,- Kč/1den

310,- Kč/1den

.Za psa se platí na pokoji:

pes na pokoji:

120,- Kč/1 den

pes na pokoji v "kenele":

60,- Kč/den

a kotec (velký) je za 35 Kč / noc. Pes pod širákem je zadara. 

Stravování: Je třeba si předem domluvit stravování, jež probíhá v místní hospůdce. Platí se až na místě, po využití služeb. Vaří se snídaně, obědy i večeře a cena menu je 320Kč. Ráno se dá chodit, jezdit do obchodu. Pro účastníky je k dispozici lednička na pamlsky i k osobní potřebě. Vaření vody na chodbě je provizorní, ale kafařům doporučuji si vzít z domu varnou konvici, případně nádobí na čaj, kafe. Je ovšem k dostání i v místní restauraci, která funguje už od rána.

 

Dřívější stránky se starým ubytováním zde:  psí tábor

Co nezapomenout s sebou na výcvik

 • očkovací průkaz s platným očkováním (vzteklina, parvo, psinka, laringitýda..),
 • papuče na pokoj, případně ručník na utírání nohou psa.
 • gumáky, pláštěnku (cvičí se za každého počasí, při velké nepřízni počasí je možné cvičit v hospůdce a nebo ve společenském domečku.)
 • 3 metry dlouhý úvazný řetěz s minimálně jednou silnou, otočnou karabinou na obrany (pevnost dle velikosti a plemene psa). Umožňuje psu, být uvázaný i bez koše a nehrozí překousání úvazu.
 • Druhou možností je přibližně stejně dlouhé silné vodítko (úvaz s pevnými karabinami), které udrží výboje vašeho psa, ale potřeba ochranný koš.
 • VODÍTKO KRÁTKÉ.  Ploché plátěné, nebo kožené vodítko cca. 1m. dlouhé s jednou karabinkou,                které nejlépe využijeme při cvicích poslušnosti.
 • prostorný kovový košík na psa –nutné i psů, kteří nejsou konfliktní (obrany- ulička, přenášení psa po vzoru zkoušek ZZO).
 • řetízkový, pevný, jednořadý obojek (při výcviku je vždy zapnutý tak, aby nestahoval a psa neškrtil) viz. tento článek
 • široký, kožený obojek na uvázání, nebo postroj na obrany (většinou doporučuji účast na nich představitelům jakéhokoliv plemene).
 • sáčky na trus
 • misky a krmivo
 • varnou konvici na čaj
 • prostěradla na postele (na Zbraslavi - ochrana pro psy), případně i pelíšek. V součastné době je běžné si brát celé povlečení (spacák).
 • pamlskovnice (dostatečně velká). Doporučuji, aby se do ní vešla celá ruka. Pamlsků je potřeba hodně.
 • pestré pamlsky, aby se měl psík stále na co těšit, nakrájené podle velikosti psa (grilované kuře, žaludky, srdce, kabanus, párky, klobásy, pečené, škvarky, sýry atd.), Prostě smýchejte vše, co vám příjde pod ruku a taky kolik hodláte do psa investovat. Kupované pamlsky se těmto nevyrovnají.  Pestré jsou pro to, aby byla pokrmová metoda, na jejíž bázi převážně cvičíme, v dostatečně dráždivém stavu a to i když pes nehladoví. .. Měly by být v takovém množství „kilo, dvě - dle velikosti štěkavce“, aby to psů bohatě vystačilo na celý výcvikový víkend.
 • balónek na šňůrce pro hru či upoutání pozornosti. Budeme si vysvětlovat k čemu slouží a jak jej při hře a výcviku použít. CO TO JE? Jde o motivační pomůcku - hračku.
  /Prodávají je specializované obchody pro zvířata.
 • Je li přizván figurant, platí se cca.: 100 Kč namístě.