Ashley nemá ráda dceru

Ashley nemá ráda dceru

Dobrý den, mám na vás dotaz.

Máme fenu bischon frisé, je jí necelých 6 let, jmenuje se Ashley. Dostala jí k narozeninám má starší dcera, ale páníčkem jsem pro ní já. Chodila jsem jí jako štěně venčit pouze já,poté jsem s ní absolvovala základní kurz na cvičáku. Na procházky jsme chodily spolu dříve, teď je spíše na dvorku. Spí se mnou a manželem v posteli. Mám dcery dvě (14letou a 17letou). Ashley s nimi nikdy nebyla moc na mazlení ale nevadilo jí to.

Můj dotaz. Má 17letá dcera s námi před půl rokem bydlela v domku, v pokoji s mladší dcerou, pak jsme jí postavily na našem pozemku pokoj přes dvorek a od té doby nechce Ashley od ní ani pochovat a už vůbec jí neposlouchá, jakoby by tady dcera nebyla. Jde je nějak opět sblížit??

Děkuji za odpověď, Š. Nikola

Dobrý den,

jak vidím z Vašeho dopisu, tak se o ni dcery nestarají. Dokonce ji nemají ani jako společníka, nebo na mazlení. Přitom na fotkách Ashley vypadá, že se cítí v jejich blízkosti spokojeně. Z toho budeme vycházet. Když je vše v pořádku, tak je i fenka v pohodě. Dospělá dcera by tedy měla k ní včas změnit své chování. Nyní už jen svou laskavostí a správnou (jásavou, pochvalnou, konejšivou) intonací hlasu na fenku co nejvíc působit.

Dospělá dcera však pro fenku, po jejím přestěhování, už moc neznamená. Proto budeme na ni cíleně působit i jinak. Pravděpodobně její přestěhování bylo spouštěčem změny chování psa. Nyní musíme vytvořit spouštěč jiný, který ten předchozí, nežádoucí „vytlačí“. K tomu nám pomohou pamlsky v mikrotenovém sáčku. Velmi rychle spojíme zašustění sáčku s pamlskem, kterému ani ta malá neodolá. A tím máme vyhráno. Vše ovšem záleží na dceři, zda opravdu chce vzájemný vztah napravit. Pokud se má zlepšit, pak fenu musí začít i pravidelně krmit a hlavně nosit luxusní pamlsky. Kdykoliv, když ji uvidí, jásavě fenku osloví jménem, zašustí sáčkem a jakmile fenka přiběhne, dá ji jeden lousíček. Ani se nenaděje a fenka se od ní „ani nehne“.

Pro představu vybírám, co jsem o správných pamlscích již napsal: „Mějte pestré pamlsky, aby se měl psík stále na co těšit, nakrájené podle velikosti psa (grilované kuře, žaludky, srdce, kabanos, párky, klobásy, pečené, škvarky, sýry atd.). Kupované pamlsky se těmto nevyrovnají. Pestré jsou pro to, aby pokrmová metoda výchovy, na jejíž bázi nápravu vzájemného vztahu provádíme, byla v dostatečně dráždivém stavu a to i když pes nehladoví.”

K psici by se dcera měla chovat už jen pozitivně a pamlsky ji rozmazlovat.

Každý den, po příchodu domů, ať si vyčlení vždy alespoň deset minut, kdy se bude fence věnovat. Může se s ní učit třeba pozornost, kdy jí odměňuje. Jindy ji dá pamlsek po okamžitém přiběhnutí. Není potřeba fenku při tom nakrmit, ale díky kvalitě pamlsků (žádné piškoty, nebo granule) získat její soustředěný zájem. Také s dalším cvičením, ať to zatím nepřehání. Stačí ty dříve zmíněné. A proto postačí, když po jejím zvolání, fenka za ní radostně přiběhne. Dá ji pamlsek s jásavou pochvalou a pomazlí se spolu..

Také prospěje, když Ashlej bude chodit, pro vytvoření návyku, jednak za ní do bytečku a co nejčastěji spolu budou chodit ven.

Pokud se i nadále nebude dařit, tak přijeďte k nám na osobní konzultaci, nebo na Výcvikový Víkend. I tam vám mohu pomoci.

S pozdravem Ivo Eichler

RÁMO výcvik psů

O mně

http://www.psi-tabor.info

Ukázka z mé knihy Problémové chování psů

(proč trestat psa za to, co jsme ho nenaučili)

–> http://bit.ly/Jnt8uV

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.