LVT. RÁMO v.p. 2019 skončil a vyvrcholil zkouškami KJ. základní ovladatelnosti ZOP.

LVT. RÁMO v.p. proběhl 15. – 22.6. v hezkém rekreačním areálu nedaleko rakouských hranic –

 Rekreační středisko LUKA – Podhradí nad Dyjí

 http://www.rsluka.cz/

Náš letošní výcv. tábor (týdenní) jsme s mou ženou Lenkou pořádali téměř na hranicích s Rakouskem v RS. LUKA (Vranov nad Dyjí). Bylo to tam pohodové, vynikající jídlo a letní počasí. Na níže přiloženém videu jsem snad stihl zachytit všechny psy účastníků tábora. Přijeli i mí 4 nedávní, čtyřnozí žáčci. Byli to Máya (NO), Floyd ze Sarajeva (velký x, dovezený z ciziny), Biggy (asi x APBT) a Baron (x asi Beauceron). Tři z nich pak na závěr složili zkoušku z výkonu většinou na známku VD. / Celkem skládalo a s úspěchem složilo zkoušky Základní Ovladatelnosti Psa – 8 psů. 

Ještě bych chtěl dodat, že v úterý za námi přijala i Míša Dunčuvá se svými bully (AST a SBT), která mi nejednou vypomohla a moc ji děkuji… Zúčastnili se i tři zahraniční účastníci ( malá x z Němec, boxer a APBT oba z SK). Nejvzdálenější účastníkem byla paní Ivana (Kača) z Německa, která žije téměř na belgických hranicích. Obě děvčice (Marika a Viktoria) pak byly ze slov. Popradu.

Užili jsme si jak krásné počasí, tak i průtrž mračen či jen závěrečný deštík. Byli jsme skvělá parta a tak vše proběhlo bez problémů a cvičili jsme kdykoliv a všude.
Končilo se v sobotu 22.6. 019 po obědě, kdy do toho skvělého rekreačního zařízení po nás nastupovali majitelé bulteriérů.
Všechny účastníky zájezdu se svou ženou Lenkou zdravíme do dálek. Byli jste fajn. 

Ivo Eichler RÁMO v.p.

Ještě si sem uložím vzpomínku na závěrečné zkoušky ovladatelností a  mé 3 (ze 4) psy. Na závěrečné zkoušky se přihlásilo a také složilo celkem 8 štěkavců a z nich pak také 3 mí svěřenci. Máya (NO) byla u mne na výcvik 2 měsíce (vykoupená z řetězu), slovenský Biggy (x APBT) – 1 měsíc a Baron (x BEAUCERON 6 neděl výcviku).

 CO JSEM SI O NICH NA ZAČÁTKU JEJICH VÝCVIKU NAPSAL: MAYA,  2 r. fena NO, ze řetězu, výcvik 5.9. – 10.10.018 a 1.12. – 5.1.019, odkoupili, do Prahy, do bytu, kočky, někdy psi, loví ovce, nechce je zabit, slepice, přeprava autem, na vlastní auto skáče, náročná manipulace, škrábe, vyráží s košem proti majiteli, uteče ze zahrady, v bytě sama s kočkou, Sirény, petardy, vyráží proti autům, honí auta, aport – frisbee, „KLID!“, cizí prostředí, lidi, všestranný výcvik, cvičák – město a dopravní prostředky, divoká při dokončení cviků (nevydrží v poloze v extrémech).
Nakonec se však všechno zvládlo a s Mayou skládala zkoušku její paní Petra Kňourková.

BIGY – 4.5 r. APBT, nástup 20.5. – 22.6. 019, znám ho od vidění cca 3r. Doma cvičený (SK), neopracovanost s lidmi, útoky na psy, lidi atd, VETERINÁŘ!!! ve vel. vzruchu – neovladatelný, neštěká (útok), popeláři – ! útok na invalidy, hole, berle, Nezvládá hraniční situace. Cíl: ochodit, pohodový pes. Ač byl u nás jen měsíc, tak díky i předchozímu výcviku u nich a mé převýchově dosáhl na LVT  i na zkoušku z výkonu ZOP. S Biggym ji složila Marika Tomiskínová.

BARON – odhad 2.5 r; asi x beauceron, z útulku, 3. majitelé, nástup 8.5. – 9.6. 019 (prodlouženo o 14 dnů – do 23.), napadal téměř vše živé, pozor i DĚTI, cyklisty atd. ÚTOČÍ NA PSY, některých psů si nevšímá, 1. den útoky i na Natálku, , chodil u nich na socializace – nestačilo to, částečně cvičený, nevypočítatelný, přeskočí plot do dvora, (14.5.) – Zdá se být na některé věci chytrý (Dlouhodobá paměť). Cíl v rámci možnosti – v krátkém čase – odstranit co nejvíce útoky na psy a děti.  V podstatě vše vyřešeno. S Baronem jsem skládal zkoušku ZOP. já.

 Trenér psů, Ivo Eichler RÁMO výcvik psů, Ostrata, Zlín, Morava, ČESKÁ REPUBLIKA, Europe.

Web: http://www.ivoeichler.cz http://www.psi-tabor.info/ Můj facebook:https://www.facebook.com/R%C3%81MO-ps%C3%AD-%C5%A1kola-153291018141589/?ref=hl https://www.facebook.com/ivo.eichler.1

Další psovodi byli: Jana Kubelbeková ji skládala se dvěma psy (velcí kříženci „Luisian“) a to s Portem a Merlinou.

Bláža Pavliščáková se synem Radimem vedli psy – plemen Leonberger (Tonda) a zl. retríever (Ronny), se kterými také ZOPky složili.

Lili Slavíková byla pak nejmladším účastníkem tábora i zkoušek, která ji úspěšně složila se svou fenou BOM, zvanou Tapki.

Zkoušky KJ. korektně posuzoval pan L. Novák z Kroměříže, za což mu patří dík.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.