Může můj pes na VÝCVIKOVÝ VÍKEND – RÁMO výcvik psů ?

Vážený pane Eichler,

ráda bych se se svým psem přihlásila na Váš dubnový výcvikový víkend. Protože jsme se s Vámi ještě nikdy neviděli, ani spolu nemluvili, chtěla bych se Vás nejprve zeptat, jestli je pro nás akce vhodná, resp. jestli na ni můžeme. Nebo jestli by nebylo lepší se u Vás nejdříve stavit na konzultaci.

Pes, V., je čtyřletý, 30 kilový kříženec, kterého jsem si s přítelem před dvěma lety vzala z útulku v K. V útulku byl tou dobou už podruhé, odchycen po asi dvoutýdenní potulce poté, co byl vyhozen rodinou, ke které přišel také z útulku, ještě jako štěně. Byli to Španělé, kteří K. projížděli během dovolené. Historii před útulkem znám proto, že je útulek dohledával podle čipu…..

S V. bylo ze začátku těžké pořízení, hlavně kvůli separační úzkosti, se kterou se do jisté míry potýká i dnes. Ze začátku nedokázal doma počkat ani 5 minut, v současné době už nemívá problém se 4, někdy i 6 hodinami. Žijeme v bytě a v prvním roce jsem V. v krajních případech nechávala v domácím kotci, který jsem nechala vyrobit. Teď už se bez něj obejdeme, pes v něm má pelíšek, ale nezavírám ho.

V. zbožňuje lidi a s každým je hned kamarád (včetně veterináře), ale má silný lovecký pud, takže má tendenci vyrážet za vším, co se venku pohne, a je agresivní vůči ostatním psům, bez závislosti na pohlaví, věku, velikosti nebo jejich chování. Postupem času se jeho výpady trochu umírnily. Když potkáme na procházce psa, většinou sejdeme pár metrů od cesty, pes sedí u nohy a nechá se krmit pamlsky, dokud druhý pes nepřejde. Naježí se ale vždycky, někdy vrčí nebo jinak nadává. Ven chodí pouze na vodítku, košík na běžné procházky nenosí. ….

Navštěvovali jsme cvičák, kde žijeme, ale po pár týdnech jsme toho nechali. Pes hrozně vyváděl v odkládacím kotci, bez přestání štěkal, hrabal a celý se poslintal. Po vypuštění byl vždycky tak poblázněný, že nemělo cenu s ním cokoliv cvičit. Plán byl takový, že až se mi podaří V naučit odložení, vrátíme se, ale zatím se to nestalo. (Nejsem si jistá, jak to chodí jinde, ale u nás na cvičáku je systém takový, že cvičí vždy jen jeden pes a ostatní čekají v odkladačkách, než se vystřídají.)

. Na procházkách víceméně poslouchá, pokud v dohledu není jiný pes nebo zvíře. Po V. toho vlastně mnoho nechci – žije v bytě, občas spí v posteli, nemusí hlídat ani mít nějaké zvláštní dovednosti, je to pes parťák. Připadá mi jako chytrý pes a mám pocit, že kdybyste byl ochoten mi poradit, jak se s ním lépe domluvit, prospělo by to jak našemu soužití, tak psu samotnému. Svou vinu na tom má jistě i má nedůslednost, ale zamrzli jsme ve stavu, kdy se se psem „dá žít“, ale mohlo by to být i o hodně lepší. Už delší dobu sleduji Vaše rady na Facebooku i videa na youtube, čtu nadšené ohlasy, a jak jsem psala v úvodu, ráda bych s V. vyrazila na jeden z Vašich víkendů, nejlépe 18. – 21.4. 019.  Mohli bychom přijet, i když předpokládám, že V. bude (minimálně za začátku) v psím kolektivu zlobit?

Přikládám několik fotek, těším se na Vaši odpověď a přeji pěkný den. D.

 

ODPOVĚĎ:    Dobrý den,

pěkného psa máte. Na VV. v dubnu se klidně můžete přihlásit. 

K nám může přijet jakýkoliv pes.

Pochopitelně pokud uznáte za vhodné předem mne navštívit, tak není problém.


S pozdravem Ivo Eichler
RÁMO výcvik psů
http://www.ivoeichler.cz
http://www.psi-tabor.info
Ukázka z mé knihy Problémové chování psů
(proč trestat psa za to, co jsme ho nenaučili)
–> 
http://bit.ly/Jnt8uV

 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.